اگر به سروده های سارامحمدی اردهالی علاقمند هستید و دو مجموعه ی خوب از شعرهای او را خوانده اید، ششمین صفحه شعر روزنامه قدس را که 12 مرداد 91 منتشر شده است از دست ندهید.

لینک پی دی اف صفحه در اینجا قابل دسترسی است

 

وضعیت نشر و کتاب در کشور روز به روز بدتر و بدتر می شود. بالارفتن قیمت کاغذ و دیگر اقلام مورد نیاز صنعت چاپ ، ناشران را به بحرانی ترین روزهای سالهای اخیر رسانده است. تاثیر مستقیم مشکلات اقتصادی ، بر فرهنگ این روزها به عریان ترین شکل دیده می شود.

باید پذیرفت که بزرگترین خسارت ها در این میان نصیب اهل قلم می شود که برای انتشار کتاب باید ظالمانه ترین و ناجوانمردانه ترین شرایط ناشران را نیز بپذیرند ، اگرچه با وضعیت فعلی اقتصادی نشر باید به ناشران نیز حق داد که به فکر پایین آوردن هرچه بیشتر خطرهای سرمایه گذاری باشند تا دیرتر به ورشکستگی برسند.

تمام این حرف ها به کنار ، من فکر می کنم این وضعیت باعث شود که ناشران در انتشار کتاب سخت گیرانه تر عمل کنند و به نظر شوراهای کارشناسی خود اعتماد بیشتری کنند. اگر این اتفاق بیفتد و ناشران ترجیح دهند به جای پرکردن فهرست انتشارات خود با کتاب های متوسط ، به انتشار چند کتاب خوب و یا عالی بسنده کنند که شانس بیشتری برای فروش داشته باشد.