آرش شفاعی در گفتگو با مهر :

انفعال نخبگان در ماجرای هتک مقدسات شرم آور است

آرش شفاعی - شاعر و روزنامه نگار معاصر ، گفت : انفعال و سکوت نخبگان جامعه در ماجرای توهین به ارزشهای بنیادین دینی و هتک مقدسات شرم آور است .
این شاعر و روزنامه نگار در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و ادب  مهر،  با بیان این مطلب  افزود : وقتی خطوط قرمز اعتقادی ما را هدف بی شرمانه ترین هتکها قرار داده اند عده ای هنوز در بند قافیه دال و ذال اند و دم بر نمی آورند تا به پرستیژشان خدشه ای وارد نشود .


آرش شفاعی با بیان اینکه کاش ذره ای از غیرت آنانی که سفارت کشورهای هتاک را به آتش کشیدند در رگ های اهل فرهنگ ما بود ، گفت : با کسانی که عرصه هنر را به لجن کشیده اند نمی توان با زبان فرهنگ و مدارا حرف زد .

شفاعی اقدام روزنامه های اروپایی را عملی هدفمند برنامه ریزی شده و جنایتکارانه دانست و گفت : آزادی بیان اگر به  معنای جسارت به محور آفرینش و بزرگترین انسان تاریخ باشد از هر اسارتی بدتراست .

این شاعر و روزنامه نگار یادآور شد : غربی ها با مشاهده غیرت دینی و تحسین آمیز مسلمانان جهان در یافتند که هیچ مسلمانی رد شدن از خط قرمز اعتقادات خود را نمی پذیرد و البته در این ماجرا عده ای در امتحان غیرت و رادمردی سرشکسته شدند .


آرش شفاعی در پایان به مهر گفت : رسول اکرم ( ص ) پدر امت اسلامی است و نمی توان شاهد بود که فرزندان معنوی آن وجود نازنین زشت ترین دشنام ها را به آن حضرت تاب آورند ، اگر کسی خشم در برابر این جسارت را خشونت و تروریسم می داند نام مسلمانی را بر خود نگذارد .