خراسان زادگاه و خاستگاه شعر پارسي ست . اين جمله چنان بديهي ست كه در اثبات آن اقامه ي دليل به حشو می ماند . رودكي،فردوسي،عطار،ناصرخسرو،سنايي،خيام،مولانا،انوري،جامي و...ازاين سرزمين برخاسته و در كالبد شعر اين آب و خاك شور وشعور ريخته اند.

امروز نيز فرزندان خراسان همچنان در اقاليم انديشه و احساس تركتازي مي كننداگر چه حجب و حياي دروني و خصائل ذاتي و كناره گرفتن از قال و مقال هاي روزگار مانعي در عرضه ي نيكوي شعر جوان خراسان بوده است.

اين موضوع باعث شده تا نو آمدگاني نيز در اين بازار پر سودا دعوي راهبري و نجات بخشي شعر خراسان كنندكه البته جوابي خوش تر از سكوت و نيشخند بر اين بازار گرمی ها نمي توان يافت.

"شعر جوان خراسان"فرصتي است تا در فضاي مجازي براي عرضه ی بهتر و پالوده تر تلاش هاي پراكنده اما ارجمند شاعران جوان اين استان ،چه آناني كه امروز همچنان در خراسان مانده اند و چه آنان كه باري به هر دليل ساكن آب و خاكي ديگرند.

اين وبلاگ كه هر دو هفته يكبار به روز خواهد شد به بازتابي شعر،نقد،نظر و خبر هاي ادبي و تازه هاي نشر شاعران جواني مي پردازد كه زاد بوم آنان خراسان امروز(رضوي،جنوبي و شمالي )است.

تازه ترين سروده ها و نوشته هاي خود را به پست الكترونيك: a.shafai@gmail.com   يا   alireza_badia@yahoo.com  ارسال نماييد .

http://www.khoraasan.persianblog.ir/   نشانی اين وبلاگ است

/ 30 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
seyyed

سلام ارش جون من يکی از شعرای خراسانی هستم رفيق فابريک عليرضا به منم سر بزن و نظر بده و به من کمک کن تا بيا بالا تر عزيز ممنونم

seyyed

ممنون که سر زدی ارش جون ببين دوس دارم با هم تبادل شعری کنيم و از اثارت استفاده کنم ممنونمبا اجازه

javad

آقای شفايی سلام وبلاگ خوبی داريد . به من سر بزنيد . با تشکر

مريم حقيقت

سلام عزيز بودنم را تلخ ايستاده ام تاريکم چراغ ميآوری؟ يا علی

همایون عطایی

سلام دوست عزیز.....ما که خراسانی نیستیم چکار کنیم.......ديريست که دلدار پيامی نفرستاد..........

مریم

سلام. من شما رو از ويژه نامه«جاده» شناختم و هنوز هم نوشته هاتون رو توی روزنامه ها می خونم.خوشحالم که اينجام و خوشحال تر ميشم که شما هم به وبلاگ من بياين. من که هنوز خودم رو شاعر نمی دونم اما خوشحال ميشم نظر يک شاعر رو بدونم.

هم راه

سلام و تشکر. به روزم و چشم انتظار....

پيمان ترابی

سلام استاد . شعر هایم را برای شما می فرستم برایم نقد کنید . البته اگر زحمتی نیست . شعله عشقی که آتش را مهیا می نمود دائما خاکستر ما را تماشا می نمود سوختیم و چشمهایش میل باریدن نداشت کاش دستش زخم هایم را مداوا می نمود کاش باران بار دیگر با تمام پاکی اش روح مردابی من را باز دریا می نمود چشم من مهتابی و در حوض ماهی های سرخ آب نقش آسمان را خوب ایفا می نمود ما همیشه روشن و پاکیم مثل آینـــــــــه کاش دریا وسعت ما را تماشا می نمود ***************