در گفت و گو با مهر ادبیاتی که از دیگ پلوی سفارت فرانسه در آید مسموم استآرش شفاعی - شاعر و منتقد جوان ادبیات ، گفت : اعتراض گروهی از شاعران به سفارت فرانسه ، بیشتر از اینکه اعتراضی اصولی باشد به دلیل دغدغه نرسیدن سهام خوش خدمتیهای ادبی است .

137223_orig.jpgاین شاعر و منتقد با بیان اینکه گستاخی یک سفارت خارجی در ادبیات کشور به دلیل اهمال مسولان ادبی کشور و خوش رقصیهای عده ای از شاعران ایرانی است ، افزود : مشکل این دوستان این است که چرا خوش خدمتی و خود شیرینی های ادبی آنان نادیده گرفته شده است .
وی هر گونه میدان دادن به یک سفارت بیگانه را در دخالت در امور کشور وطن فروشی دانست و گفت : چه سفره ای  در  پاریس برای این عده پهن شده است که حاضرند برای رسیدن به آن به صورت هم چنگ بزنند !؟
شفاعی با بیان اینکه امضا کنندگان نامه اعتراضی ، شاعرانی مطرح و صاحب صلاحیتتند ، گفت : کاش این دوستان به جای اعتراض به حذف نامشان به اصل موضوع دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور و خط کشی کردن اهالی شعر و ادبیات می پرداختند .
وی ادبیاتی را که از دیگ پلوی سفارت فرانسه در آید را مسموم و مشکوک خواند و گفت : اینکه یک ایرانی بگوید فرانسوی ها خودشان انتخاب می کنند و ما کاره ای نیستیم شرم آور است ...
وی وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را فراتر از حذف کلمات مشکوک در کتابها دانست و گفت : خارجی ها برای ادبیات یک سرزمین تعیین تکلیف می کنند و وزارت ارشاد مملکت سرگرم سانسور کتابهایی است که حتی اگر منتشر شوند ، خواننده ای ندارند .  


/ 88 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میرزایی

از درد سخن گفتن و از درد شنیدن با مردم بی درد چه دانیی که چه درد یست به روزم و متظر یا علی

نازنین

اينم ۸۰!!

امير اكبرزاده

شعر من ساختگي يه. تو فكر كردي كي هستي ها؟!! اون موقع هايي كه من شعر مي گفتم تو به سيب مي گفتي ديب. مرتيكه خر. احمق بي شعور.برو گم شو. گاو نفهم.

رضا عابدین زاده

بابا چه خبر توی هر وبلاگی ميرم همه به هم فحش ميدن................حالم بهم خورذد ديگه............با دعوا که کسی شاعر نشده............جناب کارگر و ديگر دوستان..............بابا حالم ديگه از اين فضای کثيف داره بهم می خوره........تمومش کنيد..........امروز توی اکثر وبلاگها فحش بود و فحش..................ای بابا

فاطمه

به نام خدا..سلام آقای شفاعی..اينها را که قبلا خوانده بودم ولی خب امدم که بگم اين خيلی خوبه که يک چيزهايی بی پرده گفته بشه و البته شجاعت هم می خواهد...موفق باشيد

زاد

سلام /کار جديد نداری/لينک /يادت نره

مريم حسيني

يه عالمه نوشتم نرسيد / فقط من بگم که اين جنگ نيست / براتون ميل می زنم / توضيحاتم رو بخون لطفن

آمی تیس

سلام بعد از مدت ها سلام ! خب بايد بگويم که بالاخره « آمي تيس از کما خارج شد !! » اميدوارم اين خبر آن قدر خوشحال ات کند که بی درنگ به ديدارم بيايی ! ( در شعر نشسته آمدن ات را می پايم .)

ملودی

خنک آن قماربازی که بباخت هر چه بودش بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر