ارشاد به ياد شاعران و فرهيختگان افتاد

مراسم بزرگداشت بزرگان فرهنگ و هنر كشور همچون محمدعلي اسلامي ندوشن، سيدجلال آشتياني، محمدعلي بهمني، محمدعلي صنعتي، سلمان هراتي و كيومرث صابري فومني در نقاط مختلف كشور برگزار مي‌شود.
به گزارش ايسنا، اين برنامه‌هاي گراميداشت، به‌همت معاونت امور مجلس و هماهنگي امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، به‌ترتيب در استان‌هاي: يزد (اسلامي ندوشن)، مركزي (آشتياني)، بندرعباس (بهمني)، كرمان (صنعتي)، مازندران (هراتي) و گيلان (صابري فومني ”گل‌آقا”) برگزار خواهد شد.
پيشتر، مراسم گراميداشت كساني چون آيت‌الله بلادي و منوچهر آتشي در بوشهر، عباس زرياب خويي در آذربايجان غربي، عبدالرحمان شرفكندي در مهاباد كردستان، حسين منزوي در زنجان، آيت‌الله فقيهي در قم، حسين پناهي در ياسوج كهكيلويه و بويراحمد، تيمور ترنج در شهركرد چهارمحال و بختياري و عبدالحسين زرين‌كوب در بروجرد لرستان، ازسوي معاونت مجلس و هماهنگي امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شده بود.

دراين که برگزاری اينگونه مراسم از برگزارنشدن آن بهتر است٬ شکی نيست ولی سوءال اين است که وقتی همين چهره های درخشان و خيلی چهره های نيمه درخشان!برای چاپ يک کتاب يا به ثمر رساندن يک تحقيق ناچارند هزاران منت و مشکل را به جان بخرند و آخر کار هم چوب دغدغه های فرهنگی و هنری خودرا با خجلت بردن از اهل و عيال بخورند ٬ بهتر نيست وزارتخانه ی محترم به فکر رفع مشکلات اساسی تر باشد؟باز خدا عمر بدهد به دکتر حق شناس که اگر در مجموعه ی ارشاد نبود معلوم نبود يکی از اين وزارت نشينان اسم يک شاعر يا نويسنده به گوششان خورده باشد.

/ 13 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترانه جوانبخت

سلام. ممنون که به وبلاگم سرزدین. شعر اول از همسرتون و همینطور شعر زن اسطوره ای رو خوندم. هردو شعر تلفیقی از حس شاعرانه و تجسم فرازمینی دارن. هردو شعر زیباست. موفق باشید.

روهينا

سلام ممنون از اينکه به وبلاگ من سرزدين بازم از اينورا بياين در ضمن نوشته‌هاتونو خوندم عالی بود

سوگل

سلام مرسی که بهم سر زدين... چشم سعی می کنم ديگه اينقدر طولانی ننويسم

م.روان شید

سلام دوست من ... از این که هنوز فکر می کنید و می نویسید خوشحالم ... یبز بمان .

sh.pegah

سلام. خون فرهيختگان آزادانديش را نريزند خود موهبتی است . شايدروزی هنرمندان دردمند و مردمی فرصت ظهور و ارائه ی حاصل عمرشان را بيابند؛اما تا آنروز هرگز نواله خور اين جانيان نخواهند شد حتی اگر به گمنامی و فقر باج اجباری بپردازند که شيرين تر از لقمه های حرام اين حراميان وقيح است . قربانت شين.

ناشناس

شايد به قول قديمی ها : کاچی بعض هيچی باشد . به همين اندک توجه هم رضايت دهيم که شايد همين هم از چهره های درخشان گرفته شود

حمید شریف نیا

سلام از اينکه پرونده ی غزل متفاوت با بد قولی ام مواجه شد عذر می خواهم تا آخر هفته حتما لينک می شود لطفا در نقد شرکت کنيد و نظرتان را بنويسيد