جشنواره کتاب وبلاگی

وبلاگ نویسی یکی از شیرینی هایی که دارد همین بازی ها و فراخوان هایی است که گاهی در  آن راه می افتد . وبلاگ خوابگرد در یک نظرخواهی اینترنتی قصد دارد محبوب ترین آثار داستانی سال ١٣٨٧ را از نگاه وبلاگ نویسان انتخاب کند. برای این کار کافی است به فهرست کتاب های منتشر شده در این سال نگاهی بیندازید ( اینجا)‌ و بین کتاب هایی که خوانده اید ۵ تا را انتخاب کنید.

من از بین آثار منتشر شده ضمن اعتراف به این که تعداد قابل توجهی از آثار را نخوانده ام و از تعدادی از آثار هم که جوایزی گرفته بود به هیچ وجه خوشم نیامده بود ، سه انتخاب خودم را می نویسم.

این توضیح ضروری است که اگر دست در انتخاب باز بود حداقل دو کتاب دیگر ( کارهای پیمان اسماعیلی و ثنا نصاری) را ذکر می کردم . نکته دیگر این است که این انتخاب از بین کارهایی است که من خوانده ام و صددرصد کتابهای دیگری هم هست که ارزش خواندن داشته و متاسفانه من نخوانده ام.

اما انتخاب های من:

١- بی وتن - رضا امیرخانی- نشر علم: رمانی پر شخصیت که حرفی برای گفتن دارد . به شخصه البته از بعضی دخالت های نویسنده در متن خوشم نیامد و همچنین از رسم الخط  اختراعی نویسنده ولی انصافاً کتاب لحظات به یادماندنی کم ندارد از جمله صحنه پارکومترها.

٢- خط ترمز روی گیج گاه زن- بهاره اله بخش- نشر رسش: مجموعه ای از داستان های کوتاه که اگر چه همه در یک سطح نیستند اما یکی دوتای آن ها در ذهنم مانده است : تاپو که فضای واقعی - فراواقعی عجیبی دارد و  یکی هم هبوط آزاد که سپیدخوانی های قشنگی دارد.

٣- آن جا که پنچر گیری ها تمام می شوند- حامد حبیبی- ققنوس: از داستان هایش بخصوص برخی اجراهای خلاقانه صحنه های خاص داستان خیلی خوشم می آید . از همه کارهایش " اشکاف " را خیلی پسندیدم . نگاه حبیبی مخصوص به خود اوست و این چیز کمی نیست.

/ 18 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اوان دشت

سلام خوب وبلاگ اوان دشت به کمک شما هم نیاز دارد

admin

توجه توجه توجه توجه قابل توجه تمامی دوستان :www.ahwaztop.tk انجمنهای تخصصی اهواز تاپ جهت اداره کردن انجمنها کار بر فعال نیاز دارد از کسانی که قادر به فعالیت میباشند دعوت به عمل می آید بخش های موجود در این انجمن به شرح زیر میباشد رسیورها دانگلهای ماهواره ایی مباحث ماهواره(عمومي) تعمیرات و فلش بخش( Dvb Card) مستر کد انواع رسیورها کامپیوتر گرافیـــک شبکه نرم افزار های کامپیوتری اینترنت سخت افزار كتاب گفتگوی آزاد موبایل ورزشی موسیقی بحث و گفتگو تاریخ و فرهنگ ایران شناسی زبان و ادبیات جهان علمی گالری عکس اخبار ثبت نام ازدواج موقت پاتوق دختر و پسرهای اهواز تاپ پزشکی ٰ آرایشیٰ بهداشتی آموزشها و هر آنچه که شما بخواهید در صورت فعا لیت و مدیریت هر یک از از بخش های موجود پس از ثبت نام به adminپیام خصوصی دهید تا شما را به عنوان مدیر بخش مورد نظر فعال و معرفی کند آدرس ورود به انجمن www.ahwaztop.tk ما را به دوستانتان معرفی کنید منتظر شما عزیزان هستیم

آیسا حکمت

سلام. به سامان باشید. با معکوس پله هایی که قدم می زنند خوابهایم را... و آمدی با لباسی سپید... هستم در مجاز. و بدرود.

مسيح

سلام ان طرف مرد سكوتش چقدر فرياد است....... با غزلي به روزم منتظر نگاه ارزشمندتون

هم آوازبا کاکاییها

قزوه تو استاد سخن پروری بر همه ی اهل سخن سروری !!! از قلمت شوق جنون می چکد از نفست سرخی خون می چکد جای تو غزه است نه هندوستان تا نشوی طوطی این بوستان پنجره ات عشق علیه السلام لقمه ات اما همه عقل حرام شاعری اما ز ادب بی نصیب آمده ای هند به قصد فریب شعر به آیین ادب بسته است شاعر از این بی ادبی رسته است خانه ی وبلاگ تو مدحت سراست شاعریت یکسره باد هواست چیست نصیب تو ز دریوزگی حسرت یک عمر به یک روزگی شاعر مزدور چو خون دل است حیف ز شاعر که ز دل غافل است شعر تو خالی ز شعور دری آبروی اهل سخن می بری

محمد رضا حسینی مود

"با معلم پس ازدانش آموز و دانشجو به زندان مي رسي زندان سر ميدان تربيت است فرهنگ نرسيده به تربيت، بن بست مي شود آموزش و پرورش ، در حاشيه فرهنگ است دانشجو درست روبروي هفت تير است هفت تير سريع به پيروزي ميرسد...." "سلام اين جا مشهد است!" شعري متفاوت ! طنزي بدون شرح!! ديدارتان را چشم انتظارم!

محمدرضا طاهری

ممنون. خوشحال می شم نظرات جدی و بی تعارفتون رو در باره مجموعه بدونم... اگر به دستتون نرسیده حتما در اولین فرصت تقدیم می کنم...

دمادم

از کتاب هایی که نوشته اید فقط بیوتن را خوانده ام. اما دوست عزیز به نظرنمیرسد خیلی داریم در ادبیات خلاقه اسان گیری می کنیم. آیا کنابیفقطبرای خلقلحظه های به یاد ماندنی می تواند بهترین باشد؟ هر چند که واقعا لحظات به یاد ماندنی ایی داشت. اما حرف من اینست کهتا وقتی مای خواننده و مخاطب هنری راضی به کمترین می شویم ادبیاتمان می شود همینی که هست. اینطور فکر نمی کنید؟

صبا

به به ما بلاخره شما رو پیدا کردیم نمی دونی چقدر دنبال کتاب تون توی شهر خودم گشتم اما نبود اما یک دیگه از کتاب هاتون رو که در مورد دفاع مقدس بود خوندم