چندی پيش مطلبی نوشته بودم در خصوص ادبيات کثيف و موج رو به تزايد شعر هايی که به حربه ی اروتيسم سعی در جذب مشتری دارند البته آن مطلب نگاهی کلی به موضوع داشت ولی چون حجم اين گونه شعرها در اشعارپست مدرن حجم عمده ی مطلب به اين شيوه ی شعری مرتبط شد که لاجرم با واکنش دوستان همراه شد.

دوست خوب شاعرم جناب دکتر سيد مهدی موسوی از اين مطلب برآشفته و بارعايت ادبيات محترمانه ی احتصاصی اش به نوشته ی من جواب داده والبته مرا هم به ناصر حجازی تشبيه کرده چرا که از نظر ايشان نظر دادن يک خبرنگار در مورد پست مدرنيسم مانند اظهار نظر يک فوتباليست در مورد سياست خنده دار است.

البته ايشان من و «همرزمانم!»را هم متهم کرده است که شعرمان سرشار از همين واژه ها و تشبيهات است و فرموده اند:دوست گرامي آخر كدام كتاب شعر اروتيكي غير از اشعار كلاسيك شما و دوستانتان كه همه اش مربوط به زواياي بدن زن و معشوق و دوري و وصال و... است مجوز مي گيرد كه چاپ شود؟!

بنده ضمن ابراز ندامت از کاربرد کلمه ی مقدس پست مدرن بخصوص از سوی يک خبرنگار که اوج سفاهت و بی سوادی محسوب می شود و امتنان از درسهای حضرت استادی لينک مطلب خودم و دوست خوبم جناب دکتر موسوی را که با همه ی اين حرفها دوستش دارم در زير می گذارم تا دوستان خود قضاوت کنند.

البته با توجه به عشق و علافه ديرينه به تيم پرسپوليس از حضور ايشان می خواهم مرا  در مطالب محترمانه ی بعدی شان به يک پرسپوليسی تشبيه کنند.

مطلب من در اينجا قابل در يافت است و مطلب دوستمان در اينجا.

/ 48 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

سلام آرش خان؛ ممنون که شعرمو تو وبلاگ........ موفق وبر قرار باشيدمن لينک شما رو تو وبلاگم گذاشتم ممنون ميشم از شما اگه شما هم......

عرفان رعایی

دوست عزیز ، درود . با مطلبی تحت عنوان " دریغ لحظه ی به از این دایره " به روزم و ونتظر نقد و نظرت . بی نصیبم مگذار . شاد باشی . تا بعد...

« بالی برای پرواز ۳ »

بدين‌وسيله از كليه‌ي علاقمندان به آشنايي با تعريف قالب طرح، براي مشاركت هرچه ‌بهتر در مسابقه‌ي « بالي براي پرواز 3 » دعوت مي شود ( روز دوشنبه 28/1/1385 _ ساعت 8 تا 9 صبح ) شاهد مصاحبه‌ي جناب آقاي سعيدي راد _ رئيس هيئت‌داوران مسابقه _ در برنامه ي " صبح تهران " شبكه‌ي 5 سيما باشند .

خوبه معنيه قافيه را تو قرن۲۱ فهميدم لابد منم ميتونم واشنگتن با کابل هم قافيه کنم

داستاکوفسکی

سلام و درود ممنون که سر زدی بوی عطرت هنوز در ریه هایم جریان دارد . موفق باشی

حسين ديلم کتولی

سلام /آرش روی قلب من نشانه بگير تا مر زها را با محبت در قلبم ترسيم کنی /به روزم /ممنون

جواد كليدري

سلام آرش جان! نمي دانم ما كي بايد به اصل شعر بپردازيم؟ بابا تو كوتاه بيا. استاد اخوان ثالث مي فرمايد: ممكن شمار بي ادبي از اديب هم گاهي سكندري خورد اسب نجيب هم. حيف تو و موسوي و ... نيست؟

ميثم متاجی

سلام دوست عزیز. با مقاله ایی تحت عنوان( اگر فاشیسم ادبی هم باشی هیچی)به روزم. اعتراض به جریان های کثیف ادبیات . اعتقاد دارم فضای ادبی ما دربند فاشيسم ادبی گرفتار است . چرا که اگر در نظام هيتلری نژاد و طبقه برتر بر اساس اصالت نژادی و خون می شد در فضای ادبی ما اين مشخصه ها جای خود را به ميزان سن - ميزان صميميت - ميزان دوستی- ميزان اقتصاد امتياز- ميزان جامعه شناسی چاپلوسی شکل گرفته است.