اندرباب رياست فرهنگستان پس از رفتن غلامعلی حدادعادل از رياست فرهنگستان زبان وادبيات فارسی اين سوال که چه کسی رياست اين نهاد موثر در گسترش و پويايی ادبيات وزبان وفرهنگ اين زاد و بوم را بر عهده خواهد گرفت ٬مطرح بود تا سرانجام رئيس جمهوری با امضای حکم حسن حبيبی به ماجرا پايان داد. اين حکم چند پيام  و حسن در کنار هم دارد.اول اينکه آقای حبيبی که پس از ۱۲ سال معاونت اولی رئيس جمهور ی چند سالی است کم کار شده بود و احتمالاً در دخل و خرج خانه دچار مشکل ٬هم اکنون کار آب ونان داری گير آورده و از بنياد خود تاٌْ سيس ايرانشناسی به فرهنگستان می رود تا خدمات شايان توجه سلف خود را دنبال کند.  دوم اينکه رئيس جمهوری سنت تاليف قلوب را به جا آورده و اين سال آخری رياست دارد همه ی پستها تازه تاسيس يا تازه خالی شده را بين دوستان و رقبا تقسيم می کند٬مبارک همه باشد. سوم اينکه برای سيصد هزارمين بار ثابت می شود که جز آدمهای سياسی کسی عرضه ی چرخاندن مراکز فرهنگی را ندارد ودر ميان اينهمه شاعر و اديب ونويسنده واهل فکر و فرهنگ يک آدم با عرضه نبوده ونيست...خواهش می کنم نگوييد حبيبی بيشتر از اينکه سياسی باشد چهره ای فرهنگی است.... چهارم اينکه سوژه ی جوکهايی که در مورد اقدامات فانتزی فرهنگستان می شنيديم نسوخت!!

/ 27 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عبدالرضا کوهمال جهرمی

سلام آرش جان!مطالب جالبی بود واقعا گل گفتی ...ممنون که به من سر میزنی باز هم سراغ ما بیا خوشحال میشم .دلم هم برات خیلی تنگ شده ایشالا ببینمت ...موفق باشی و شاعر

مريم

خيلی از حرفاتونو قبول دارم...ولی نوشته قبليتونو که در مورد سهراب گفتين...

ايلشن جلاسي

سلام به شما آرش خان عزيز! ممنونم که سر زديد باز هم پيش ما بياييد وب زيبايی بود دست مريزاد يا علی!

ثریاکهریزی

سلام آرش . من آمدم اين جا ! اما ! ... اما چه ؟ ... راستش فکر می کردم تو هم يک گونه ای ؛ نوعی هستی از انواع . اما خوشبختانه اين طور نبود . موفق باشيد و هميشه بنويس اين است کار ما .

ناشناس

سلام . قلم زيبايی داريد . نوشته های زيبای شما را خواندم .

الهام

سلام ! مرسی که به دخترانه های ما دوتا سر میزنی! اینبار با یه موضوع طنز آپدیتیم: اصول حرفه ایه چت! به ما سر بزن....

amir

بحمدالله که حداد عادل از اين پست رفت تا زبان فارسی بيش از اين از او و فرهنگستان او آسيب نبيند.