نظر سنجی ها می گویند: رئیس جمهور بعدی ایران میرحسین موسوی است

جهش چشمگیر آرای میرحسین موسوی در یک هفته اخیر، احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات را کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار «آینده»، پس از پایان پخش سخنان کاندیداهای ریاست‌جمهوری، ارزیابی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و کارشناسان مستقل، از جهش چشمگیر آرای موسوی حکایت دارد و این جهش به حدی است که نظرسنجی دستگاه‌های دولتی نیز آن را تأیید می‌کند.

بنابر آخرین نظرسنجی صورت گرفته در ده شهر بزرگ، میرحسین موسوی 38 درصد آرا و محمود احمدی‌نژاد 34 درصد را به دست آورده است. در نظرسنجی صداوسیما در هفته گذشته نیز در تهران میرحسین موسوی با 47 درصد و احمدی‌نژاد با 43 درصد رتبه اول و دوم را کسب کرده‌اند.

از سوی دیگر، پس از موج گسترده استقبال از موسوی در اصفهان که پس‌لرزه‌هایی را در شهرهای اطراف و حتی تهران به دنبال داشته، استقبال بی‌سابقه از میرحسین موسوی در تبریز که مجموع استقبال‌کنندگان از وی در فرودگاه، مسیر حرکت، گلزار شهدا و ورزشگاه را به حدود 100هزار نفر می‌رساند، حرکت انفجاری در مناطق ترک‌نشین ایران که حدود یک چهارم کشور را تشکیل می‌دهد، نشان می‌دهد.

گفته می‌شود پس از آغاز این جهش، ستاد تبلیغاتی دکتر احمدی‌نژاد که تا روز جمعه گذشته، استراتژی تهاجمی و افشارگری را برگزیده بود، تغییر راهبرد داده و بحث تغییر فیلم تبلیغاتی وی که توسط برخی رسانه‌ها مطرح شد نیز در همین راستا بوده است.

لحن سخنان شب گذشته رئیس‌جمهور نیز که تغییر محسوسی با لحن دکتر احمدی‌نژاد در هفته گذشته پیدا کرده بود، به خوبی این چرخش راهبردی در تبلیغات را نشان می‌دهد.

بنابر پیش‌بینی کارشناسان، با توجه به جهش صورت گرفته،‌ در صورتی که میرحسین موسوی موفق به کسب ده درصد دیگر از آرا طی دو هفته باقی‌مانده شود، انتخابات یک مرحله‌ای شده و وی در دور نخست، هفتمین رئیس‌جمهور ایران خواهد شد.

/ 26 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا.ج

متن خیلی قشنگی بود من دعا میکنم که موسوی برنده شه[تایید]

جواد سلطانی

سلام چاکرم به روزیم. در ضمن دست نظر سنجی های شما درد نکنه اگه اینجوریه.

fred

آقای موسوی واقعا آدم خوبی هستند ولی قدرت اجرای برنامه هاشونو ندارند تنها کسی که میتونه به حرفاش عمل کنه آقای کروبیه

مهرداد

سلام. کسی که دین نداره و شرف نداره به موسوی رای میده.

شایان مسافر

سلام خدا می داند که ساحت شعر و هنر اگر با اشراف گرایی سیاسیون یکی شود آن وقت چه بر سر ما خواهد آمد... درد مردم را فراموش نکنید .مردمی که دکمه های روی استینشان جلد کهنه شناسنامه هایشان.....

م.مرگان

به نظرم بد نبود غیر از نظرسنجی های خودی سایر نظرسنجی ها مخصوصا بیطرف ها را هم نگاهی می انداختید. حتی نظرسنجیهای مراکز معتبر خارجی

م.مرگان

به دوستانی که اینجا به رای دهندگان احمدی نژاد توهین کرده اند و آنها را دهاتی و بی سواد و ... خوانده اند، می گویم: ژاله خانم و دیگران، اولا ملاک انسانیت شهری بودن و درس خوانده بودن نیست! کما اینکه شما که انگار حتما پایتخت نشین و تحصیلکرده هستید، لحن کلامتان از یک بچه د هاتی بی سواد بی ادبانه تر است! و تازه اشتباه می کنید من و خانواده ام همه تحصیلکرده ایم و اتفاقا من و همسرم آمریکا هم تحصیل کرده ایم، به احمدی نژاد رای دادیم! چون جو تبلیغات را پشت سر گذاشتیم؛ مناظرات را به دقت دنبال کردیم و تصمیم گرفتیم. دقیقا از 45 نفر بستگان تحصیلکرده که با آنها مشورت کردم، به طور دقیق 34 نفر به احمدی نژاد رای دادند! البته شاید این به خاطر معتقد به اسلام و خط امام بودن خانواده ی ما باشد. به آن دوستی که احمدی نژاد را به گشت ارشادی بودن متهم میکند میگویم : باعث تاسف است که نمی دانید گشت ارشاد از ابتکارات دولت آقای موسوی بوده . و فعلا هم چند سالی هست که زیر نظر دولت نیست و ربطی به احمدی نژاد نداره! متوقع بودم در این وبلاگ خوانندگان فهیم تری ببینم. موفق باشید.

غزل

کسی که دین نداره وشرف نداره نظرسنجی رو تا اونجایی که به صرف اقای رئیسشه میذاره.

jahandar

سلام، مملکت ما بهترین خاک را دارد. هر چیز تو این خاک بکاری رشد میکند. متاسفانه بخاطر پروژههای مخفیانه اتمیکشورهای  مختلف که حتی  قبلا دوستمان بودند برایمان تحریمهای اقتصادی گذاشتهاند. برای همین و بخاطر برداشتن  یارانه ها، قیمت برنج، شکر،گندم، ذرت و غیره که همه را وارد میکنیم بالا رفته است. مملکتی با بهترین خاک برای کشاورزی حتی این غلات را هم دیگر نمیتواند تولید کند. خاک مملکت عزیزیمون همه اینها را میتواند به ما بدهد. . آخه ملت، انسان غذا میخواهد. ما که نمیتوانیم استغفرلله صفحههای قرآن را یا ریشهای آقایان آیتاللهها را بخوریم.