بچه ها این گربه هه ایران ماست

وضعیت کشور در شرایط بحرانی هست یا نیست . این سوالی است که تحلیل گران جناح های مختلف به آن پاسخ های گوناگون می دهند . حرف من هم این جا درباره ی این نیست که بالاخره در حال حاضر در شرایط گل و بلبل ( به روایت کیهان و ایران و ایرنا و جوان) به سر می بریم یا این که بحران جدی است و نمی توان آن را کتمان کرد( به روایت خیلی های دیگر).

نکته در این جاست که در همین وضعیت جدید ( که شاید بشود نام نه گل و بلبل نه نمی شود کتمان کرد روی آن گذاشت) بعضی ها پیدا شده اند و در معرکه ای که برپاست نقش بازی می کنند و فکر می کنند می توانند بر آینده ، تاریخ و قضاوت ملت ایران تاثیر بگذارند.

همین یکی دو روز پیش سالگرد اقدام خائنانه ی گروه پیشوری بود؛ حرکتی کور و متکی به دشمن خارجی که مردم ایران و در خط مقدم آن ها مردم سرزمین مردپرور و حماسه ساز آذربایجان آن را در نطفه خفه کردند و به همه ی دنیا ثابت کردند که  ایران با همه ی جغرافیای آن متعلق به تک تک ایرانیان است چه در مرزهای سرزمین مادری و چه خارج، چه با مذهب رسمی چه با مذاهب دیگر، چه با زبان فارسی چه با دیگر زبان ها و  همه ی قومیت های ایرانی حق مساوی در سرنوشت کشور دارند.

باید پرسید چه کسانی با چه نیت هایی قصد دارند سید جعفر پیشه وری و مانند او را در فضای سیاسی امروز ایران زنده کنند؟ آن ها سال ها قبل حرکتی کردند که شکست خورد و چون همه می دانستند تنها پشتوانه ی این حرکت در تاریخ سیاسی معاصر ایران نظام شوروری و هدف تحت فشار قراردادن ایران برای موضوع نفت بود کسی بلوای او و فرقه اش را جدی نگرفت . مطرح شدن این فصل پایان یافته ی کتاب تاریخ ایران برا ی چیست؟ به حاشیه کشاندن مطالبات مردم درباره ی فضای سیاسی امروز کشور یا باز کردن روزنه ی نفوذی برای افکار شوم تجزیه طلبانه در میانه ی دعوا بر سر آینده ی ایران؟

ممکن است حاکمان اشتباهاتی در نحوه ی تعامل با قومیت ها و زبان ها مرتکب شوند. این اشتباه ها البته باید تصحیح شوند و بازگشت حاکمان به اجرای اصول قانون اساسی در این باره از طرف همه ی ایرانیان یک مطالبه ی ملی است و تلاش در این عرصه ستایش برانگیز. در این شکی نیست اما دمیدن بر شیپور تقابل فارس و ترک و کرد و بلوچ و عرب خیانت به کشوری است که همه ی ما به آن وابسته و دلبسته ایم و  راه سبز امید بی شک به استقلال و تمامیت ارضی کشور متعهد است .

در این میان باید دانست که هر حرکتی برای جداکردن بخشی از جغرافیای ایران امروز و تکه تکه کردن این سرزمین و ایجاد حساسیت های بی معنای میان زبان ها و قومیت ها و تلاش برای مقابل هم قرار دادن ایرانیان خیانت به خون شهیدان راه استقلال و آزادی و در صف نخست شهیدان سربلند آذربایجان است که جان خود را فدای نام ایران کردند و فریاد زدند:  آذر بایجان ایرانین ده.

/ 53 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سبحان

سلام [گل] با یه کار جدید که بعد شنیدن حوادث دیروز تهران نوشتم بروزم[ناراحت] از رو بال آرزوها ت / تو پرای سبز و بکن بجای جنگ با اصالت / شیشه‌ی ریا رو بشکن منتظر حضور گرمتون هستم یا علی[گل]

shayan

سلام این کلیپ بچه‌های دانشگاه شریف درست کردند خوشحال میشم اگه تو بلاگتون بذارین و از بچه‌ها حمایت کنید http://www.youtube.com/watch?v=rjvhrPYG2QI

حسین میدری

هشتم دی ماه هر سال یادآورد تولد بزرگبانوی شعر پارسی "فروغ فرخزاد" است که با "تولدی دیگر"ش زندگی دوباره ای به شعر ما هدیه داد، نامش جاودانه پر فروغ باد... "یک ساحل پر از شعر" با سه دوبیتی به این مناسبت به روز است و چشم براه گامهای قدرشناستان.....

رضا توکلی ادیب

میخوام چند ماه زندگی با مریمو تعریف کنم . مایلی بخونی ؟ رضا - بجنورد - زمستان 88

ن . ج

سلام آقای شفاعی عزیز با کاری کوتاه به روزم و منتظر حضور سبزتان ... سپاس

محیا

سلام! نه شاعر گرانمایه ایران در امنیت است البته اگر این خبرنگاران و تحلیل گران خودبین و بی سواد و غیر متخصص و تعداد زیادی از اصحاب رسانه و روشنفکر نما که همیشه زحمت های مردم در حفظ استقلال ایران را به هدر داده اند روشان را کم کنند و لالمون بگیرند مملکت امن و امان است باور کن همین مستضعف های بی نونی که اینها دم از دفاع آنان می زنند از همیشه بیشتر مدافع استقلال . آزادی . جمهوری اسلامی هستند . نگران ملتید یا خودتان !

روزبه آتیه

عمری گفتید انشا الله گربه است حالا که در حال قورت دادن خودتون هست فهمید پلنگه یا ایهل المرتجعون

روزبه آتیه

البته اشتباه نشود بنده تجزیه طلب یا هر وطن فروش دیگه ای نیستم ولی به خدا دیر شده هر قومیت ایرانی نیاز به حفظ متقابل حرمت احترام پیش کش نان وآب و غذا به ماند این وسط هم مشتی ساده منتظرند فریاد بکشن یاساشین آذر بایجان حالا مهم نیست برای تراختور یا دکتر تقی ارانی یا کاپیتانی که هواپیمای بدون چرخ جلو رو سالم زمین نشوند فقط یاساشین