این هفته در نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران این هفته آغاز می شود . بر اساس خبری که از ناشر گرفتم کتاب مظلوم " سنگ در سرزمین آینه ها " به احتمال فراوان به نمایشگاه نمی رسد . مجموعه های " تهران شبیه هر شب دیگر سیاه بود" در نشر سوره ی مهر و "جمعه خیابان ولیعصر" در انتشارات دفتر شعر جوان کتاب هایی است از این حقیر در نمایشگاه امسال عرضه می شود.چاپ دوم مجموعه شعر همسرم به نام " شب ستاره و گیسو " هم در این انتشاراتی عرضه خواهد شد.

انتشارات سوره ی مهر قرار است هر روز دو نفر از شاعران جوانی را که در مجموعه کتاب های شعر امروز کتابی از آن ها منتشر شده است به غرفه اش دعوت کند که من و همسرم روز پنج شنبه ١۶ اردیبهشت در غرفه ی سوره ی مهر خواهیم بود و میزبان دوستان.

دوست دارم در این جا کتاب هایی را که در نمایشگاه کتاب امسال از دوستان شاعرم عرضه می شود به انتخاب خودم معرفی کنم . البته حتماً کارهای بیشتری در نمایشگاه امسال عرضه می شود که اگر دوستان اطلاع بدهند می شود این پست را کامل تر کرد . به بقیه هم توصیه می کنم وبلاگهایشان را با پست معرفی کتاب شروع کنند.

از انتشاراتی های شهرستان ها شروع کنیم ، انتشارات سخن گستر مشهد که چند سالی است رویکرد جدی و حرفه ای به ادبیات دارد امسال با دست پر به نمایشگاه آمده است . از جمله کارهای برخی دوستان اصحاب غزل پست مدرن را هم منتشر کرده است . مجموعه ی جمله های تلخ درگوشی  از کارهای خانم ماندانا ابری که ترانه های خوبشان را از طریق وبلاگشان دنبال می کنم نیز توسط این انتشارات منتشر شده که گویا رونمایی آن روز ٢٣ اردیبهشت خواهد بود.

 انتشارات فصل پنجم به مدیریت شاعر  ارجمند جناب بیگی حبیب آبادی هم با دست پر به نمایشگاه آمده است و گل سر سبد مجموعه هایی که عرضه می کند مجموعه ای از سروده های دوست شاعر همولایتی علی رضا بدیع  است که غزل های جانانه اش را حتماً خوانده اید . نام مجموعه بدیع چله تاک است  . این ناشر مجموعه ای از کارهای دوست شاعر سال های دور تا کنون خانم مریم رزاقی را به نام حق با تو بود را هم چاپ کرده است .

دفتر شعر جوان هم چند مجموعه ی شعر تازه به نمایشگاه آورده است که گوشه ای در اصفهان شاعر خوب و نازنین اصفهانی جواد زهتاب یکی از آنهاست و قزل آلای خال قرمز مجید سعدآبادی .

انتشارات آهنگ دیگر هم  مجموعه های شعر خوبی منتشر خواهد کرد که مهم ترینشان مجموعه ی شاعر همشهری و هنرمند دور از وطن سرکار خانم آزیتا قهرمان است با نام زنی آمد مرا بپوشد.

از راضیه بهرامی دوست عزیز شاعر هم  مجموعه یادش به خیر لعنتی در این انتشارات در دست چاپ است و همچنین کوک تهران  خانم مهرنوش قربانعلی و البته الف تا ی سروده ی علی اسداللهی .

اگر خبر مجموعه ی تازه ای به دستم رسید این پست را باز به روز خواهم کرد.

 

/ 38 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افکار پراکنده

سلام دوست من خیلی دوست داشتم به نمایشگاه بیام اما امتحانات میان ترم اجازه نداد از اونجا برام بنویس به روزم درود شادم کن [گل][گل]

یوسف شیردژم

سلام بر شما با غزلی به روزم : غیر از همین غزل... برقرار باشید

عابد اسماعیلی

ظاهراً تو گلوله ای هستی در رکاب ِ تفنگ ِ مردی مست هر کجای مسیر باشی باز یک نفر توی ِ طالع ِ تو هست --------------------------------------------------------// مانیـــــــــــــــــــــــــــــــا با درد به روز است / مانیا درد می کند / و البته می خواهم شاعر بمانم ..... دارم زور می زنم زاییدن هم اینطوری درد ندارد. دکترم گفته حتمن باید نشانه ای داشته باشد اما نمی دانم چرا وقتی کلاهم را برعکس روی سرم می گذارم کسی متوجه نمی شود بیمارم -------------------------------------------------// توی ِخواب دوچرخه می غلطید روی ِ برف ندیده اسکی شد من که از اولش نفهمیدم لحظه ای کِه شکسته شد چی شد؟ منتظر دیدار دوستان و نظرات گرانبهایشان هستم................................

بهار حق شناس

درود بر شما امیدوارم 5شنبه شما وهمسر عزیزتون رو ملاقات کنم [گل]

فرهاد کریمی

منتشر شد: یک دقیقه ی عصر لطفن آدرس خود را کامنت خصوصی کنید تا کتاب برایتان ارسال شود ضمنن به تعداد دوستان شاعری که شما در شهرتان می شناسید می توانید کتاب درخواست دهید تا هدیه ای باشد از طرف من برای دوستان نادیده ام

مینا

خانمفروشنده غرفه دفتر شعر جوان گفتند از آقای شفاعی کتابی نداریم! کاش فروشنده ی آگاه تری رو این انتشاراتی انتخاب میکرد. امیدوارم کتابتو انقلاب بتونم پیدا کنم.