سنگ در سرزمین آینه ها سرانجام منتشر می شود

کتاب "سنگ در سرزمین آیینه ها" خاطرات آرش شفاعی از سفر حج توسط انتشارات سوره مهر منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر،شفاعی درباره موضوع این کتاب گفت: در سال 82 ضمن مشرف شدن به سفر حج تصمیم به ثبت خاطرات خود از این سفر معنوی در قالب سفرنامه گرفتم و در آن لحظه هم اصلا در فکر این نبودم که خاطرات این سفرنامه را منتشر کنم.

وی افزود: اما بعد دیدم اگر هر کسی که به حج می رود بتواند با زبانی ساده و قابل فهم تاملات و خاطرات این سفر را در لحظه ثبت کند این امر می تواند بهترین بهره ای باشد که که یک حاجی می‌تواند از این سفر دریافت کند.

این نویسنده بیان کرد: نیت اصلی من هم از ثبت این خاطرات در لحظه همین بود که بعدها دیدم این نوشته ها قابلیت کتاب شدن را دارد، هر چند مدعی نیستم که کشف و شهودی انجام داده ام و تنها خواسته ام احساسات و تاملات شخصی خودم را ثبت کنم.

وی در مورد پرداخت ادبی و شاعرانه خاطرات این سفرنامه افزود:من نمی خواهم در مورد اینکه این کتاب دارای پرداختی شاعرانه و ادبی است صحبت کنم و این را به عهده مخاطب می گذارم ولی در بعضی درنگهایی که در لحظه های خاص در این سفر برایم شکل گرفت زبانی شاعرانه در نوشتن خاطرات دارم.
 
شفاعی در مورد زاویه دید داستان در این کتاب هم گفت: در این کتاب زاویه دید در جاهای مختلف متفاوت است در مواردی که مربوط به احساسات شخصی خودم بوده از ضمیر اول شخص استفاده کرده ام و در مورد مطالبی که مربوط به کلیت حج است از زاویه دید سوم شخص استفاده کرده ام.اما باید عنوان کنم که چون در ابتدا قصدی برای انتشار این خاطرات نداشته ام خیلی در بند این موارد نبوده‌ام و حتی در زمینه ویراستاری این کتاب هم حداقل ویراستاری را انجام داده ام و سعی کردم همان نوشته ها را بدون کم و کاستی بیاورم.
/ 66 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهره سادات

سلام حاج آقا شفاعی! واقعا تبریک. حتما خواهم خواند.

زهره طلوع حسینی

سلام حاج آقا شفاعی! واقعا تبریک. حتما خواهم خواند. شرمنده . کامپیوترم قاتی کرد. پیش از نوشتن ارسال شد.

شرقي

سلام دوست گرامي ام جناب شفاعي عزيز خواندمتان و قطعا كتاب زيبايتان را تهيه خواهم كرد و باخوانش اين پرداخت ادبي لذت را از آن خود خواهم كرد از بهار نوشته ام و نگاه سبزتان را مهربانانه مي خواهم ... تو را چشم در راهم [گل]

آرمیک

مي خوايد پولدار بشيد؟اگه شمه اقتصادي داريد مي تونيد تو بازار بورس فعاليت کنيد WwW.GuilanFX.CoM آموزش و پشتيباني بزرگترين مرجع آموزش ، فروش سيستمهاي حرفه اي و اکسپرتهاي تجاري روز دنياي فارکس همراه مبتدیان...همکار حرفه ای ها WwW.GuilanFX.CoM wWw.GuilanFX.InFo WwW.GilanFX.CoM WwW.GilanFX.InFo

محید ملوحی

سلام اقای شفاعی عزیز وبلاگ زیباتونو لینک کردم باعث افتخاره شما هم منو لینک کنین با عنوان شعرهای منتخب من . موفق باشین

م.سهراب

در واقع هو زدن بره ها همان هي كردن آنهاست منتها با لحن غير مودبانه. با تشكر.

فرشته

ممنون از حضور شما در وبلاگ شخصی ام

حامد حسین خانی

سلام آرش جان. ممنون از نظر ونگاهت. اول هم بود "که در کشاکش بودن..." ارادت. شماره موبایلت را هم ندارم. وظیفه بود برا تبریک سال نو عرض ادب کنم. برام بفرست. ددمنشیناینانه.[لبخند]

شراره رحمانپور

نشانی ام زنیست فازسی که برگ زیتون گوشه لبش می لرزد به روزم دوست عزیز