آرش شفاعی در گفتگو با مهر :

انفعال نخبگان در ماجرای هتک مقدسات شرم آور است

آرش شفاعی - شاعر و روزنامه نگار معاصر ، گفت : انفعال و سکوت نخبگان جامعه در ماجرای توهین به ارزشهای بنیادین دینی و هتک مقدسات شرم آور است .

177936_orig.jpg


این شاعر و روزنامه نگار در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و ادب  مهر،  با بیان این مطلب  افزود : وقتی خطوط قرمز اعتقادی ما را هدف بی شرمانه ترین هتکها قرار داده اند عده ای هنوز در بند قافیه دال و ذال اند و دم بر نمی آورند تا به پرستیژشان خدشه ای وارد نشود .


آرش شفاعی با بیان اینکه کاش ذره ای از غیرت آنانی که سفارت کشورهای هتاک را به آتش کشیدند در رگ های اهل فرهنگ ما بود ، گفت : با کسانی که عرصه هنر را به لجن کشیده اند نمی توان با زبان فرهنگ و مدارا حرف زد .

شفاعی اقدام روزنامه های اروپایی را عملی هدفمند برنامه ریزی شده و جنایتکارانه دانست و گفت : آزادی بیان اگر به  معنای جسارت به محور آفرینش و بزرگترین انسان تاریخ باشد از هر اسارتی بدتراست .

این شاعر و روزنامه نگار یادآور شد : غربی ها با مشاهده غیرت دینی و تحسین آمیز مسلمانان جهان در یافتند که هیچ مسلمانی رد شدن از خط قرمز اعتقادات خود را نمی پذیرد و البته در این ماجرا عده ای در امتحان غیرت و رادمردی سرشکسته شدند .


آرش شفاعی در پایان به مهر گفت : رسول اکرم ( ص ) پدر امت اسلامی است و نمی توان شاهد بود که فرزندان معنوی آن وجود نازنین زشت ترین دشنام ها را به آن حضرت تاب آورند ، اگر کسی خشم در برابر این جسارت را خشونت و تروریسم می داند نام مسلمانی را بر خود نگذارد .

/ 36 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد کلیدری

سلام آرش جان مطلبت رو خوندم و استفاده کردم. زیبایی حرفات به زیبایی عکس ات نبود. من هم به روزم و منتظر. در ضمن لینکت رو در وبلاگم ببین. خدانگهدار.

پیچک شوق

سلام . ممنون از حضورتون بروزم و بازهم منتظر .يا حق

katayon

سلام دوست عزيز زياد در مصاحبه ها عصبانی نشيد خوب همينه تا بوده اسمانی باشيد خوشحال ميشم از وبلاگ اسمان عشق ديدن کنيد

ديبا

سلام . خوشحالم كه به روز شدي . راستي من يكشنبه بعد از ظهر رسيدم به شهر جديدي كه انتظار ورودم را ميكشيد . حال انگشتت خوبه . حال انگليسي نوشتن نداشتم (من معافم)واسه همين اومدم اينجا كه بتونم فارسي بنويسم . مصاحبه ات عالي بود آقاي شاعر . مثل اينكه آدرس خانه ي مرا فراموش كرده اي .با وب شعرهام يه سر بزن . اينجا اتفاقات جديد زياد و خوبي برام افتاده .باشه فردا برات ميگم .راستي يه كار فوري دارم فردا به ايميلت سر بزن تا برات بگم . در پناه آنكه هميشه هست . ديبا سحرانگيز

ساغر شفيعي

با سلام و ادب و احترام .پايدار و پيروز باشيد.

عباس ساغری

حرف شما کاملا درست است ولی اينها برنامه ريزی و فراخوان ميخواهد که در يک منبع رسمی مثل روزنامه يا لااقل گزيده هايش را در يک شبکه فراگير تر به سمع و نظر همه برساند . دلواپسی مقدستان بسيار قابل ستايش است. سبز باشيد .

mahtab

salam khoobid webloge jalebi darid khob be mna sar zadid ghablan khastam tashakor konam movafagh bashi dooste aziz

ershad

سلام حاجی حال کرديم از مصاحبه ات بازم ميبينمت

کامران دائمی

زياد جوش نزن همه می توانند هرف مفت بزنن بگو تو چيکاره ای خالی بندی يا ........... شاعر وروزنامه نگار معاصر گنابار ۱۳۷۳

بهروز سپیدنامه

سنگ بد گوهر اگر کاسه ی زرین بشکست قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود درود بر پیامبر اعظم حضرت ختمی مرتبت (ص) که پیام آور عشق و اندیشه است. با غزلی برای پیامبر اکرم (ص) به روزم