عبدالکریم سروش را به کمیته ی انضباطی فدراسیون احضار کنید

نام آقای عبدالکریم سروش به بخشی از خاطرات همه ی ما تبدیل شده است. گروهی از ما در دورانی یا به شدت هوادار سینه چاک او بودیم و یا مخالف دو آشته ی او. سروش برای ما نماد چیزی بود به اسم روشنفکری دینی که هنوز نمیدانیم چیست و  چه نیست؟

نماد و قبله نمای روشنفکری دینی در طول این سال ها برای نشان دادن اهمیت عبدالکریم سروش بودن در همه چیز و همه کس شک کرد و حرف هایی به زبان آورد که روشنفکران کفرگرا جراتش را داشتند ! روشنفکر دینی ما تا آن جا پیش رفت که دور از چشم بد زیراب دین و  پیغمبرش را یک جا زد!

با همه ی این حرف ها عبدالکریم سروش چه دینی و چه نادینی برای همه ی ما روشنفکر باقی مانده بود و یکی از معدود انسان - اسطوره هایی بود که نسل ما به شیرینی قلمش  و جسارتش و گاه طنازی اش و البته سوادش دلخوش داشت و فکر می کردیم از این یکی لااقل آبی گرم می شود.

انسان - اسطوره های نسل ما ( جز آن هایی که زود مردند) به دست خود و به شکلی ناامید کننده خودشان را  پیش چشم ما نابود کردند. یکی مربی استیل آذین شد یکی سکس و فلسفه ساخت و دیگری ....!

عبدالکریم سروش دیروز بیانیه ای نوشت در پاسخ به روشنفکری دیگر . در نوشتار این مرد نه نشانی از خرد و نه بویی از ادب و نه  پرتوی از شعور روشن اندیشانه  می بینید. سروش چون همه ی ما که وقتی راننده ای جلوی مان می پیچد خود را محق می دانیم که خواهر و مادرش را آباد کنیم . سرش را از شیشه ی ماشین رنگ پریده ی روشنفکری دینی بیرون آورده و به محمود دولت آبادی هرچه خواسته فرموده! حتی نثر او را هم سست خوانده که این دیگر عمق انصاف روشنفکر دینی از دین برگشته ی ما را نشان می دهد.

گفتار و نوشتار عبدالکریم سروش، فیروز کریمی، محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی چه تفاوتی با هم دارد؟ چرا کمیته ی انضباطی فدراسیون از تخلفات نفر اول این فهرست چشم پوشی کرده است؟

/ 30 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس یوسفی

سلام و درود تو با تنهایی من اسمتو خوندی... با ترانه ای تازه به روزم و منتظر حضورتان. مثل همیشه منو از نقد های خوبتون سرشار کنید. ممنون[گل]

آیسا حکمت

سلام. - یار دبستانی من...کلاس= سالک - نقاط طلایی را رسم می کنم... - قدم می گذارم چینهای دامنت را... و بدرود.

رضا شیبانی

سلام چرا باید سروش و دولت آبادی خودشون رو در حد هوادار یه کاندیدا پایین بیارن و بعد نتونن همدیگر رو هم تحمل کنن.بچه دانشجو های طرفدار احمدی نژاد و موسوی که از دو جناحن تو دانشگاه های ما باهم کنار اومدن.اما دو تا فیلسوف و رمان نویس توی یه جناح دارن این همه به همدیگه فحش می دن.

فهیمه حسینی علی آباد

چوبين به روزم با: دو كار كلاسيك و سپيد شعری از ژبینگو هربرت ZBIGNIEW HERBERT فكرهاي يك دختر كوچولو و بسياري مطالب خواندني ديگر منتظر حضورتان در مكعب سيماني ام هستم

حسین دیلم کتولی

سلام .. حاجی کتابت تو ده ما نیست اون هم با امضا مبارک ......کو...چ...ک بودن بهتر از نبودن نیست.....فدایت

فاطمه خداکرمی

سلام اقای شفاعی عزیز مطلیتان راخواندم بسیار خوب پرداختید به این اسطوره ها راستی بر سر ما چه می اید؟؟

به همین سادگی

راستی باشعر تازه ای به روز شدوم منتقد انه بخوانیدم [گل]

مهدی پرویز

سلام مهربان. مرد مینیاتوری به روز شد.چشم به راهتان هستم....[گل][گل][گل]

كانون ادبي زمستان

سلام برنامه ويژه كانون ادبي زمستان منتظر حضور شماست... http://s-aram.blogfa.com/ با تشكر سجاد عزيزي آرام

محیا

راستی که التقاطیون همه همه هوچیگرایان عالمند . ای کاش برای دانستن نظرات به محله های پایین شهر وروستاها و... هم سری می زدید و بعد آمار می دادید . ما همه ی آشنایان تاریخ ایران زمین می دانیم روز نامه نگاران روشنفکر نما با افکار التقاطی همیشه در عقب ماندگی ایران و تحقیر کردن مردم ایران مهارت داشته و دارند . این را هم بدان که محمود دولت آبادی اگر وزیر ارشاد بود حتی اجازه چاپ یک کتاب با محتوای ساده ی مذهبی را هم نمی داد.او هنوز یک کمونیست ومادیکرای وفادار است . هرچند شما ها سنی ندارید وآن روزها را ندیده اید. در ضمن قیافه مظلوم ها را به خودتان نگیرید که از چهره تان معلوم است نان را به نرخ روز می خورید